O nas

NASZA HISTORIA

Stowarzyszenie Artystów i Podróżników GRUPA ROSYNANT zostało cheap trainers uk założone jesienią roku 2001. Samo założenie stowarzyszenia było wynikiem i chęcią kontynuacji działań artystycznych rozpoczętych podczas obozów ADAPCIAK 2000 i 2001. Obozy te odbyły się na ranczu kaszubskim „Przystanek Alaska”, a zorganizowane zostały przez Dawida Wacławczyka i Marka Tomańskiego. Ważnym celem jakie stawialiśmy sobie zakładając stowarzyszenie, była także integracja oraz aktywizacja środowiska artystów i podróżników oraz chęć „rozkręcenia” naszego rodzinnego Raciborza na polu kulturalnym i społecznym.

W ciągu kilkunastu lat działalności działalność Grupy Rosynant obejmowała wiele różnych projektów, jak i pojedynczych wydarzeń i akcji zawieszonych pomiędzy światem sztuki, kultury i podróży. Do najważniejszych akcji stałych należą:

  • organizacja obozów: Adapciak, Natura, Artcamp, obozy konne i kajakowe (od roku 2000)
  • cykl pokazów slajdów i spotkań z podróżnikami „Świat bliższy niż myślisz” (od roku 2002)
  • założenie „Galerii KOPYTO” w Raciborskim Domu Kultury / ul. Chopina 21 (2002 – 2007)
  • organizacja Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego WIATRAKI (od roku 2005)
  • organizacja dziesiątek koncertów (od roku 2002)
  • http://www.stockxsale.co.uk
  • organizacja górskich wyjazdów Andrzejkowych (od roku 2001)
  • działalność Raciborskiej Grupy Trekkingowej (od roku 2008)

Wykaz wszystkich naszych akcji można zobaczyć w „archiwum imprez”

Członkowie stowarzyszenia podejmowali i podejmują także wiele wypraw egzotycznych w małych grupach. W ciągu ostatnich lat byliśmy (w różnym składzie) w Chinach, Tybecie, Mongolii, Nepalu, Indiach, Tajlandii, Birmie, Kambodży, Laosie, USA, na Kubie, w większości krajów Ameryki Południowej, w Maroku, w sporej części krajów europejskich, Dubaju.

Atakowaliśmy słynne hiszpańskie wiatraki w La Manchy, zdobywaliśmy Olimp i Mont Blanc, żeglowali po Cykladach, spacerowali w Himalajach, odwiedzali tybetańskie klasztory i świątynie Ankoru, a ostatnio Marcin Kazubski opłynął Cape Horn! A to dopiero początek…

DZISIAJ…

Aktualnie (rok 2012) nasza aktywność koncentruje się na organizacji regularnych wycieczek górskich w ramach projektu „Raciborka Grupa Trekkingowa im. Joźina z Bażyn”. Naszą imprezą flagową jest jednak odbywający się od 2004 roku Raciborski Festiwal Podróżniczy WIATRAKI.

Nasze środowisko bierze udział także w organizacji wielu imprez kulturalnych (koncerty, pokazy slajdów, wykłady) odbywających się w Raciborzu na Przystanku Kulturalnym KONIEC ŚWIATA, oraz bierze udział w organizacji obozów letnich ( m.in. „Adapciaków”), których formalnym organizatorem jest firma ORINOKO – ART & TRAVEL),

CHCESZ DZIAŁAĆ Z NAMI ?
Zapisz się na nasz newsletter lub wypełnij Deklarację członkowską